ZŠ a MŠ Kubatova

Spolek rodičů při MŠ Kubatova, z.s.

Spolek je dobrovolným a nepolitickým sdružením rodičů a dalších zákonných zástupců dětí navštěvující Mateřskou školu Kubatova, České Budějovice.

Cílem spolku je zejména hájit a prosazovat práva dětí, přispívat k jejich vzdělávání, výchově a všestrannému rozvoji.

Činnost spolku je zaměřena zejména na spolupráci při vzdělávání dětí a výchovném působení rodiny, školy i dalších institucí a na účinnou pomoc škole při plnění jejího poslání. Za tímto účelem se zejména snaží o:

• respektování práv, potřeb a zájmů dětí
  • vytváření bezpečného a všestranně rozvíjejícího psychosociálního klimatu ve škole
  • zohledňování věděckých poznatků ve vzdělávání
  • ovlivňování vzdělávacích cílů a prostředků
  • sdružování rodičů a přátel školy
  • rozvoj vzájemné spolupráce a podpory mezi rodiči a učiteli
  • seznamování rodičů s cíly a úkoly školy a s problematikou jejich dosažení
  • seznamování vedení školy s náměty, připomínkami a stížnostmi rodičů
  • dobrovolné přispívání finančními i jinými prostředky k zajišťování činnosti školy a k zlepšování, zmodernizování školního prostředí, výuky a mimoškolních aktivit
  • informování svých členů i ostatních rodičů o konkrétních aktivitách spolku a jeji výsledcích

Spolek volí Radu rodičů, z každé třídy je zvolen jeden zástupce. Rada volí Výbor spolku.

Pro jakékoliv dotazy neváhejte kontaktovat svého zástupce.

Rada rodičů

Ježečci

Radka Voldřichová

Ovečky

Spolek rodičů byl zapsán pod IČ 06537308 u Krajského soudu v ČB v oddílu L., vložce č. 7410.

Spolek rodičů má založený účet vedený zdarma u FIO banky: 2601328406 / 2010