Zážitková výstava Felix a Maira na naší škole

12.05.2016

Ve dnech 4. 5. – 12. 5. 2016 měla naše škola zapůjčenou putovní zážitkovou výstavu „Felix a Maira“ aneb chytré hlavičky Zemi rozumí od Klimabündnis Horní Rakousko a Energy Centre České Budějovice.

Výstava se snaží podat žákům složitější téma hravou a zábavnou formou. Cílem výstavy bylo zprostředkovat žákům témata klimatu, energie a deštného pralesa. Společně s pedagogy se seznámili s příčinami změn klimatu, pocítili skleníkový efekt na vlastní kůži, dozvěděli se více o energii, úsporách energie a udržitelné mobilitě. Žáci navštívili také deštný prales (v okolí řeky Rio Negro), kde si přiblížili životní styl domorodých kmenů.

Všichni zúčastnění si odnesli spoustu poučných zážitků, výstava byla zajímavá, žákům se velice líbila.

Mgr. Kristýna Hřídelová