Republikové finále branné soutěže

- Battlefield pocta statečným

Ostrava 6. – 7. 6. 2018

Vítězové krajského kola branné soutěže se minulou středu vydali reprezentovat naši školu do Ostravy. Samotné soutěži předcházela dlouhá příprava. Úkolem každého družstva totiž bylo zpracování prezentace na téma operace Anthropoid s důrazem na domácí odbojáře. Naši reprezentanti se toho ujali se ctí, trávili ve škole veškerá volná odpoledne a kýžený výsledek se dostavil. S naší povedenou knihou jsme obsadili 4. místo v soutěži – Superprezentace.

Odjížděli jsme odpoledne, náročnou šestihodinovou cestu jsme zvládli a čekalo nás, bohužel, také náročné přenocování ve společné tělocvičně. Ranní budíček v 6:00 byl velmi drsný, zabalili jsme spacáky a snídat jsme šli do parku u kostela. Kolem osmé jsme se přesunuli na místo určení – do industriálního areálu DOV v Dolních Vítkovicích. Tady proběhlo povinné sjednocení – trikolóry na obličej a holky zaplétané copy.

V devět hodin to propuklo. Dostali jsme startovací balíček a tří hodinový limit na splnění nejrozmanitějších úkolů, prověřujících naši fyzickou i psychickou zdatnost a schopnost týmové spolupráce. Dařilo se nám celkem dobře, oproti ostatním týmům jsme přijeli s mladším týmem a zároveň více holčičím, ale i tak jsme se s konkurencí a náročnými podmínkami poprali statečně a z Ostravy jsme dovezli domů 15. místo

Všem účastníků gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

Karolína Beranová, Petra Voříšková, Tereza Svobodová, Karolína Bittová, Filip Karásek, Adam Švar

Další fotografie na "Rajčeti"