Mediální projekt „Letem filmovým světem“

17.04.2019

.....  ve středu vyvrcholil letošní ročník mediálního projektu, v němž se spojili do smíšených pracovních týmů žáci 4. a 8. ročníků. Jako téma jsme zvolili české filmy pro děti a mládež natočené v průběhu 50. – 80. let minulého století.

V deseti filmových dílnách se zástupci ostatních tříd nejprve seznámili s takovými poklady české kinematografie, jako jsou Pyšná princezna, Pod Jezevčí skálou, Dívka na koštěti nebo Ukradená vzducholoď. Získané informace pak přenesli do svých kmenových tříd a využili je pro zpracování otázek v malém filmovém testu o cenu. Následovalo finále, při němž jednotlivé týmy v tělocvičně prezentovaly své filmy pro shromážděné spolužáky a samozřejmě odhalily i správné odpovědi na položené otázky. Každá skupina zpracovala svůj film jinak, proto byla přehlídka pestrá a do poslední chvíle zajímavá. Končili jsme Sladkým mámením, písní z filmu S tebou mě baví svět, a vyhlášením vítězné třídy. Stala se jí 6.A, která vyhrála volné vstupné na český film Cesta do pravěku. Promítání se uskuteční na konci června v kině CineStar v IGY. Výhercům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za pěkný zážitek.