Kubatovský zpravodaj

Kubatovská laťka 2018

28.02.2018

Ve středu 28. 2. 2018 proběhla v naší tělocvičně soutěž Kubatovská laťka. Pro neznalé osvětlíme, že se jedná o závod ve skoku do výšky. V tělocvičně se sešlo 33 skokanů a skokanek, kteří se mohutné podpory svých soupeřů postili do boje o co nejlepší výsledek.

Bezkonkurenčně nejlepším atletem byl Tomáš Vrážek, který zaznamenal zaváhání až na poslední výšce, kterou nakonec překonal a svým výkonem 145 cm si vyskákal vítězství (150 cm se mu již nepodařilo překonat. Ani jeho dva soupeři ze stupňů vítězů v kategorii starších chlapců se nenechali zahanbit, skočily shodně 136 cm, rozhodoval tedy počet špatných pokusů. Tím úspěšnějším byl na 2. místě Adam Daněk, s nejpomalejším rozběhem, a na 3. místě pak Martin Hromádko.

I u děvčat se bojovalo do posledních pokusů. Nejvíce se závod vydařil Tereze Faktorové, která vyhrála po zdolání výšky 130 cm. Další dvě závodnice skočily shodně 120 cm, rozhodoval tedy počet špatných pokusů a na druhém místě skončila Tereza Kociánová a na třetím Petra Lukášová.

V kategorii mladších žákyň byla nejúspěšnější skokankou Lucie Bahenská, která překonala laťku ve výšce 134 cm, čímž se stala absolutní vítězkou v kategorii děvčat, druhé místo v mladších žákyních obsadila Karolína Beranová (125 cm) a třetí Eliška Hrouzková společně s Valentýnou Proskočilovou.

Mezi mladšími chlapci svedli velký boj "sedmáci", kteří si nakonec rozdělili stupně vítězství v následujícím pořadí: první místo Adam Švarc 130 cm, na druhém místě Marcel Moravec 128 cm (tři neplatné pokusy) a na třetím místě Denis Čerkl 128 cm (pět neplatných pokusů).

Všem zúčastněným děkujeme za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další sportovní akce s Vámi.