Krajské kolo Logické olympiády MENSA ČR

proběhlo v Českých Budějovicích KK Logické olympiády pořádané MENSOU ČR.

Logická olympiáda je soutěž založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná se o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Žák naší školy Vojtěch Dřevikovský z 5.B obsadil nádherné 2. místo v krajském seminfinále a postupuje do republikového finále, které proběhne 26. listopadu v Míčovně Pražského hradu. Vynikajících výsledků dosáhla i Barbora Duníková z 5.A, která obsadila 12. místo.

Vojtovi držíme palce ve finále a oběma žákům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

20181102_101541.jpg