EDISON

03.02.2020

V termínu od 3. do 7. února 2020 proběhl na naší škole poprvé projekt EDISON zaštiťovaný organizací AIESEC. Naši žáci tak měli možnost poznat mladé lidi odlišných kultur a národností a seznámit se s jejich zvyky a tradicemi. V rámci tohoto projektu naší školu navštívila skupina 5 vysokoškolských stážistů z různých zemí světa:

Týdenní školní program se skládal z přednášek stážistů zaměřených na kulturní reálie a zajímavostí z jejich zemí. Veškerá komunikace probíhala v angličtině. Všechny třídy od 3. do 9. ročníku se dozvěděly mnoho nových informací a aktivně se zapojily do výuky. V pátek proběhla v tělocvičně závěrečná akce Czech and Global Village. Jednalo se o tematicky zaměřený workshop, který kombinoval obraz zemí stážistů v kontrastu s Českou republikou.

Díky aktivním rodinám našich žáků mohli stážisté zažít i prostředí českých domácností. Ubytování pro stážisty totiž zajistily rodiny našich žáků, za což jim velice děkujeme. Projekt měl tedy i velký mimoškolní přesah, kdy žáci společně se stážisty podnikali různé výlety a akce.

Hlavními přínosy, které tento projekt žákům nabízí, jsou: mezikulturní gramotnost, srovnání pozice ČR ve světě, motivaci ke studiu angličtiny, získání nových přátel ze zahraničí.

Edison 1.jpg

Edison 3.jpg