Adaptační kurz 6. ročníků

19.09.2016

Stejně jako v minulém školním roce zahájily šesté ročníky školní rok na adaptačním kurzu. I letos jsme zůstali věrní Nové Peci na Šumavě, kousek od Lipna. Protože na letošní šesťáky opět vyšlo spojování tříd, přikládali jsme kurzu velký význam a na veškeré aktivity jsme se pečlivě chystali. Naší snahou bylo hlavně navázání nových vazeb mezi spolužáky a zároveň mezi žáky a třídními učitelkami.

Veškeré aktivity, které jsme připravovali, byly týmového charakteru. Počasí nám vyšlo perfektně, takže nebylo potřeba vymýšlet náhradní program a vše proběhlo podle plánu. Začali jsme hned po příjezdu zážitkovou první pomocí, kde si žáci na simulacích vyzkoušeli zásah u zraněného. Pokračovali jsme noční hrou, která prověřila jejich schopnost učit se a předávat informace. I v dalších dnes jsme se věnovali adaptaci na školní prostředí a nové učitele, vyzkoušeli jsme si techniky učení, povídali jsme si o závislostech, hráli jsme týmové strategické hry. Díky krásnému počasí jsme nemuseli program upravovat a vše proběhlo tak jak mělo.

Kurz jsme zakončili celodenní strategickou hrou, která prověřila schopnost spolupráce, komunikace a důvěry. Večer jsme vše zhodnotili u svíček a táboráku.

Těšíme se na příští rok.

Další fotografie na  http://zskucb.rajce.idnes.cz/2016_2017_-_Adaptacni_kurz_6.rocniku/